Shpërthimi i gazit në një restorant në Kinë shkakton 3 viktima, mbi 30 të plagosur

Të paktën tre persona u vranë dhe mbi 30 të tjerë mbetën të plagosur, pas shpërthimit të gazit në një restorant në provincën Liaoning në Kinën Verilindore.

Shpërthimi ka ndodhur mëngjesin e ditës së sotme, ndërsa personat të plagosur janë dërguar menjëherë në spital.

Sakaq autoritetet njoftojnë se kanë nisur edhe hetimet për të zbardhur shkaqet e kësaj ngjarje të rëndë.

7849463b F445 4593 Ae9d 9f1f8bf82ad4

(BalkanwWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *