Shpërthimi i vullkanit në Indonezi, shkon në 22 numri i viktimave, regjistrohen dhjetëra të zhdukur (VIDEO)

Ka shkuar në 22 numri i personave që kanë ndërruar nga shpërthimi i vullkanit në Indonezi.

Sipas mediave të huaja, vullkani në Malin Semeru, është ende aktiv dhe nga atje po del sasi e madhe tymi. Nga ana tjetër, shumë forca ushtarake, policia, por edhe banorë të zonës janë duke gërmuar e kërkuar për personat e shpallur në kërkim.

Siç e thamë edhe më sipër, të vdekurit deri më tani janë 22, ndërsa flitet edhe për dhjetëra persona të zhdukur.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.