Shpërthimi masiv në qendër të qytetit ngre në ajër makinat

22:14 20/07/2023

Një shpërthim masiv shkatërroi një rrugë në qendër të Johannesburg, në Afrikën e Jugut. Shpërthimi ndodhi të mërkurën dhe nga ngjarja humbi jetën një person, ndërsa dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.


[embedded content][embedded content]


Pamjet e sigurisë nga një ndërtesë pranë shpërthimit tregojnë momentin kur ai ndodh, duke ngritur në ajër automjetet dhe duke krijuar një të çarë gjigande në rrugë, ndërsa këmbësorët vrapojnë të frikësuar.

Reuters shkruan se shkaku i shpërthimit nuk është konfirmuar ende dhe zyrtarët kanë këshilluar banorët që të shmangin zonën për shkaqe sigurie.

Dyshimet janë se ai mund të jetë shkaktuar si pasojë e një tubacioni nëntokësor gazi./tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts