Shpërthimi në sheshin Taksim, Turqia ndalon transmetimin e pamjeve: Të gjithë mediat…

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në rrugën që të çojnë në sheshin Taksim në Stamboll.

Kryeprokuroria publike e Stambollit njoftoi se ka nisur hetimi për shpërthimin dhe se për ngjarjen janë caktuar 5 prokurorë publikë. Nga ana tjetër, Gjykata Penale e Paqes e Stambollit njoftoi se për shpërthimin ishte vendosur ndalim transmetimi.

“Ndalimi i transmetimit është vendosur në lidhje me shpërthimin në Stamboll. Është vënë në vëmendje të të gjitha organizatave tona mediatike”, tha RTÜK tha në një deklaratë.

Kujtojmë se autoritetet turke raportojnë për të plagosur dhe viktima nga shpërthimi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *