Shpërthimi në Turqi, reagon Stoltenberg: Pamje tronditëse, NATO në solidaritet me aleatin tonë!

shperthimi ne turqi reagon stoltenberg pamje tronditese nato ne solidaritet me aleatin tone

Shefi i NATO-s Jens Stoltenberg, ka reaguar pas shpërthimit të ndodhur në Turqi, ku mbetën të vdekur gjashtë persona dhe dhjetëra të tjerë u plagosën.

Në në status në Twitter ai shprehet: “Pamje tronditëse nga Stambolli. Mendimet e mia dhe ngushëllimet më të thella shkojnë për të gjithë ata që janë prekur dhe për popullin turk. NATO qëndron në solidaritet me aleatin tonë Turqinë”.

63

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts