Shpërthimi në veri të Kosovës, reagon ambasadori amerikan: Dënojmë aktet e dhunës, hetim të plotë dhe të nxirren para drejtësisë autorët

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeff Hovenier, ka reaguar pasi në veri të Kosovës ka ndodhur një shpërthim me bombë e ku fatmirësisht s’ka pasur asnjë të lënduar. Hovenier ka thënë se është thellësisht i tronditur me një gjë të tillë dhe ka dënuar veprime të tilla. Ai iu ka bërë […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts