Shpërthimi pranë aeroportit/ SHBA hakmerret për tragjedinë në Kabul, sulmon me raketë banesën e militantëve të ISIS

Korrespondenti i huaj i Reuters, Idrees Ali, thotë se dy zyrtarë amerikanë e kanë informuar atë se SHBA ka kryer një sulm ushtarak në Kabul.

Zyrtarët, duke folur në kushte anonimiteti, i thanë Reuters se sulmi kishte në shënjestër militantët e dyshuar të ISIS-K.

Idress

Kjo kuptohet se i referohet goditjes me raketa që sapo ndodhi pranë aeroportit të Kabulit, por kjo është ende e pakonfirmuar.

Raportet thonë se se nga sulmi ka rezultuar të paktën një viktimë, por edhe kjo ende nuk është konfirmuar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com