Shpëtimi i turistëve zviceranë të bllokuar në malin e Korabit, ministri Peleshi publikon pamjet: Personat ndodhen në spitalin e Traumës

shpetimi i turisteve zvicerane te bllokuar ne malin e korabit ministri peleshi publikon pamjet personat ndodhen ne spitalin e traumes
shpetimi i turisteve zvicerane te bllokuar ne malin e korabit ministri peleshi publikon pamjet personat ndodhen ne spitalin e traumes

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, ka publikuar pamjet nga operacioni i shpëtimit të dy turistëve zviceranë, të cilët mbetën të bllokuar për gjatë orëve të mbrëmjes në malin e Korabit.

“Pas përpjekjeve të përbashkëta të efektivëve tanë, policisë dhe #KFOR, të angazhuar në operacionin e shpëtimit të turistëve zviceranë është bërë e mundur tërheqja e tyre nga vendi ku ishin bllokuar.

Ata janë transportuar për ndihmë shëndetësore në Spitalin e Traumës”, shkruan Peleshi.

Kujtojmë se turistët u bllokuan në malin e Korabit, si pasojë e rënies së një orteku.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts