Shqipëria del nga lista e vendeve në monitorim nga KiE pas 29 vitesh. Reagon ministri Hasani

shqiperia del nga lista e vendeve ne monitorim nga kie pas 29 vitesh reagon ministri hasani
shqiperia del nga lista e vendeve ne monitorim nga kie pas 29 vitesh reagon ministri hasani

Pas 29 vitesh, Shqipëria ka dalë nga vendeve në monitorim nga Këshilli i Evropës. Për ministrin e Jashtëm, Igli Hasani vendimi vjen për shkak të disa faktorëve.

Hasani në platformën X:

Faleminderit Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës dhe raportuesit Ionut Stroe, për njohjen e reformave transformuese të drejtësisë në Shqipëri, luftën tonë kundër korrupsionit dhe përparimin e Shqipërisë në të drejtat e njeriut dhe demokracinë. Angazhimi i Shqipërisë ndaj standardeve të Këshillit të Evropës, ka qenë i palëkundur dhe përpjekjet tona të pandërprera më në fund po japin rezultatet e shumëpritura.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts