Shqipëria doli nga lista gri e pastrimit të parave, reagon kryeprokurori Çela: Kontribut thelëson edhe 7 prokuroritë kryesore të vendit

shqiperia doli nga lista gri e pastrimit te parave reagon kryeprokurori cela kontribut theleson edhe 7 prokurorite kryesore te vendit
shqiperia doli nga lista gri e pastrimit te parave reagon kryeprokurori cela kontribut theleson edhe 7 prokurorite kryesore te vendit

Pasi Ministria e Financave njoftoi se Shqipëria ka dalë nga lista gri e pastrimit të parave, Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela thekson se vendim ka ardhur nga kontributi i prokurorive të vendit.

“Shqipëria del nga lista gri e pastrimit të parave, fryt ky edhe i një kontributi thelbësor të seksioneve të posaçme në 7 prokuroritë kryesore të vendit, ngritur në kuadër të zbatimit të strategjisë së hartuar nga Prokuroria e Përgjithshme në vitin 2020 për të luftuar fenomenin”, shkruan kryeprokurori.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts