Shqipëria mundi Poloninë me rezultatin 2-0/ “Eurogola”, ja urimi i Ramës për fitoren e kuqezinjve

Kryeministri Edi Rama ka uruar për rezultatin kombëtaren shqiptare të futbollit, pasi mundi Poloninë.

Në një mesazh në rrjetet sociale, Rama i cilëson eurogola, golat e dy futbollistëve shqiptarë.

“MIRËMËNGJES ????
dhe me dy eurogolat e një mbrëmjeje të paharrueshme në Air Albania Stadium, ku kuqezinjtë i dhuruan të gjithë shqiptarëve një gëzim të madh me fitoren që i nxori në krye të grupit si asnjëherë më parë, ju uroj një javë të mbarë????????????????”, shkruan Rama.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts