Shqipëria triumfoi në Budapest ndaj Hungarisë/ Rama, Meta dhe Basha përshëndesin fitoren. Ja reagimet
Kuqezinjtë kanë fituar  në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën për një vend në play-off të Botërorit 2022.

shqiperia

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në Facebook disa foto nga momentet e ndeshjes shoqëruar me ikonën e shqiponjës dhe flamurit shqiptar.

Ndërkohë për fitoren ka reaguar edhe Presidenti Ilir Meta, i cili në një postim në Facebook shkruan: “Super Fitore! Urime Kombëtares tonë dhe të gjithë tifozave kuqezinj!”.

Fitorja u pershendet edhe nga kreu i PD-së, Lulzim Basha:

“Zemrat plot krenari për kombëtaren #kuqezi, – shkruan kryetari i PD, duke postuar foton e festës së djemve kuqezi.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *