Shqipëria U17 e pafat, e pëson në fund dhe mbyll turneun vetëm me një barazim
Kombëtarja shqiptare e futbollit U17 ka mbyllur sot pjesëmarrjen e saj në Europianin e kësaj grupmoshe. Kuqezinjtë e drejtuar nga Ervin Bulku nuk ia kanë dalë të shmangin vendin e fundit në grup, por si ngushëllim të vogël kanë faktin se kanë arritur të sigurojnë të paktën një pikë, pikërisht në ndeshjen e fundit.

shqiperia u17

Pas humbjes 5-0 me Italinë dhe asaj 3-2 me Skocinë, Shqipëria U17 sot ka barazuar 2-2 me Irlandën e Veriut, skuadrën organizatore të minigrupit. Goli i sulmuesit Orsi Ageja i dha avantazhin kuqezinjve në minutën e 34-t, por shifrat u barazuan në fillimin e fraksionit të dytë të lojës, kur për vendasit shënoi Bojd.

Haxhari shënoi në minutën e 66-të të takimit dhe dukej sikur Shqipëria mund të siguronte një fitore për të mbyllur me një sukses këtë pjesëmarrje. Por Keliman gjeti rrugën e rrjetës për vendasit në minutën e 84-t, duke i hequr nga duart kuqezinjve një fitore e cila dukej shumë afër.

Kështu, Shqipëria e mbylli turneun me 1 pikë dhe golavarazhin 4-10, ndërsa Irlanda e Veriut i mori vendin e tretë vetëm falë golavarazhit 4-7.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.