Shqiptarët arrestohen me 2 kilogramë kokainë e mijëra euro

shqiptaret arrestohen me 2 kilograme kokaine e mijera euro
shqiptaret arrestohen me 2 kilograme kokaine e mijera euro

Dy shqiptarë janë arrestuar në Itali, ndërkohë që u janë sekuestruar rreth 2 kilogramë kokainë dhe rreth 4 mijë euro.

Rreth gjysmë kilogrami lëndë narkotike u gjet në fundin e rremë të një makine, e bllokuar nga oficerët në kabinën e pagesës Alessandria East pasi Skuadra Fluturuese kishte monitoruar një kalim të mundshëm droge.

Megjithatë, me sa duket, në automjet kishte vetëm një kuti këpucësh bosh, por hetimet e mëtejshme zbuluan vendin e fshehjes. Një kilogram e 300 gram kokainë u gjet në një garazh në qendër të Alessandria, pasi kontrolli i shtëpisë kishte dhënë rezultate negative. Janë arrestuar dy persona me kombësi shqiptare 36 dhe 33 vjeç, pa precedentë penalë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts