“Shqiptarët po punojnë për “Shqipërinë e Madhe”, ministri i Vuçiçit i ankohet Brukselit

Një tjetër reagim vjen nga ministri i Jashtëm serb, Nikola Selakoviç i cili deklaroi sot se shqiptarët kanë plane për “krijimin e Shqipërisë së Madhe”.

Selakoviç u ankua se ndërkombëtarët sipas tij nuk po i bëjnë mjaftueshëm presion Kosovës.

“Efektivisht, nuk mund të shihni asgjë, ashtu siç nuk mund të shihni presione të qarta në thelb kur bëhet fjalë për përmbushjen e detyrimeve të Prishtinës që dalin nga dialogu”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *