Shqiptarët prisnin në aeroportin rumunin me valixhe, sekuestrohen 100 mijë euro false

shqiptaret prisnin ne aeroportin rumunin me valixhe sekuestrohen 100 mije euro false
shqiptaret prisnin ne aeroportin rumunin me valixhe sekuestrohen 100 mije euro false

Një 24-vjeçar është kapur në aeroportin Këln-Bon me para të falsifikuara me vlerë nominale gati 100 mijë euro.

Kartëmonedhat ishin fshehur në një fund të rremë të një valixheje me sa duket bosh, siç njoftoi policia në Këln të premten. 24-vjeçari rumun u arrestua përkohësisht.

Ai kishte ardhur së fundmi nga Italia. Sipas informacioneve, oficerët e policisë federale janë vënë në dijeni të premten për dy shqiptarë në një terminal aeroporti. Burrat ishin dukshëm në kërkim të burrit me një foto në celular të rumunit.

Kur ka mbërritur 24-vjeçari, efektivët kanë ndërhyrë. Një radiografi me rreze X e valixhes zbuloi paratë e falsifikuara të fshehura. 24-vjeçari duhej të dilte para gjykatës të premten.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts