Shqiptarët pushtojnë Dyseldorfin, Jamal “driblon” edhe ujin! Njihuni me pikantet e Shqipëri-Spanjë

shqiptaret pushtojne dyseldorfin jamal driblon edhe ujin njihuni me pikantet e shqiperi spanje

Tifozët shqiptarë mund të quhen me plot gojën si një nga gjërat më të bukura të Europianit “Gjermani 2024”.  Edhe pse dje kuqezinjtë u eliminuan pas humbjes kundër Spanjës, atmosfera e krijuar në stadiumin e Dyseldorfit ishte e jashtëzakonshme. “Panorama Sport” ju sjell momentet më të veçanta të ndeshjes
GFDJH

. * Kombëtarja e Spanjës erdhi e para në stadiumin e Dyseldorfit, ndërsa kuqezinjtë rreth 1 orë e gjysmë përpara fillimit të ndeshjes.

* Trajneri i Shqipërisë, Silvinjo, zbriti i pari nga autobusi dhe shkoi i vetëm drejt dhomave të zhveshjes, duke i lënë mbrapa të gjithë. Më pas filluan të dilnim nga autobusi edhe lojtarët. Portieri Strakosha ishte i vetmi pa xhaketë, por me këmishë.

* Stadiumi “Merkur Spiel Arena” ishte pushtuar nga tifozët kuqezi, të cilët ishin rreth 40 mijë në numër, ndërsa spanjollë kishte vetëm 7 mijë.

* Emocionues momenti i ekzekutimit të himnit shqiptar. Thuajse i gjithë stadiumi i veshur kuqezi këndoi himnin kombëtar, ndërsa nga sektori i “Tifozëve Kuq e Zi”, u shpalos një banderolë e madhe ku në gjuhën angleze shkruhej: “Stronger together” (Së bashku më të fortë).

* Talenti i Spanjës, Jamal, gjatë nxehjes po shkonte për në dhomat e zhveshjes dhe në ato momente hapet sistemi i vaditjes së fushës. Mirëpo, me një lëvizje “rrufe”, talenti i shmanget ujit.

SHKRIMIN E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS PANORAMA SPORT

Nga i dërguari ynë në Gjermani, KRISTI SEJATLLARI

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts