“Shqiptarët shpenzuan 30 milionë euro ilaçe gjatë pandemisë”/ Jorida Tabaku: U rimbursuan vetëm 1%! Fytyra e vërtetë e një qeverie që politikën e përdor për…

Nënkryetarja e PD dhe deputetja Jorida Tabaku thotë se shqiptarët shpenzuan 30 milionë euro ilaçe dhe mjekime gjatë pandemisë, ndërsa janë rimbursuar nga qeveria vetëm 1%.

tabaku-rimbursim-ilace

Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Tabaku thotë se kjo tregon fytyrën e vërtetë të një qeverie, që politikën nuk e përdor për qytetarët, por për t’u pasuruar për vete.

“Shqiptarët kanë shpenzuar 30 mln euro për ilaçe dhe mjekime gjatë pandemisë ndërsa qeveria i ka rimbursuar qytetarëve vec 231 mijë euro.

As 1% e vlerës së harxhuar nuk ka shkuar për të ndihmuar qytetarët.

Fytyra e vërtetë e një qeveria që politikën nuk e përdor për ti shërbyer qytetarëve por tu pasuruar vete, të braktisur dhe në fatkeqësi”, thotë Tabaku.

Deputetja e mbyll postimin e saj duke thënë se “Jemi vendi me varfërinë më të lartë në rajon, dhe me pagat më të ulëta. Kjo nuk mund të jetë mënyra se si qeveriset vendi ynë”

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.