Shtatëmbëdhjetë kallëp floriri dhe 6 mln dollarë, talebanët gjejnë “thesar” në shtëpinë e ish-zv. presidentit të Afganistanit (VIDEO)

Talebanët kanë gjetur një thesar të vërtetë, në vilën në pronësi të ish-zëvendës-presidentit të vendit, Amrullah Saleh. Zëdhënësi i talebanëve, Ahmadullah Muttaqi, thotë se rreth 6 milionë dollar janë gjetur në shtëpinë e zyrtarit të korruptuar.

Për momentin pamjet nuk janë konfirmuar nëse vijnë nga rezidenca e ish-zyrtarit të lartë në Kabul apo Panshir, ku dhe Saleh ishte strehuar së fundmi.

Vlen të përmendet, se Amrullah Saleh ka qene zv. president i Afganistanit prej shkurtit 2020, ministër i brendshëm dhe shef i sigurisë kombëtar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *