Shtëpi të shkatërruara, pemë të rrëzuara dhe makina të prishura, pasojat e Uraganit Ida në SHBA, autoritetet: Një person ka vdekur

Gjatë të dielës, SHBA është goditur nga uragani i fuqishëm Ida, që preku rajonin e New Orleans.

Deri më tani, thuhet se një person ka mbetur i vdekur, ndërsa dëmet material janë të shumta.

Erërat që shkonin më shumë se 150 km, kanë rrëzuar pemë, prishur makina e shtëpi, ndërsa rrugë të tëra të qyteteve janë “pushtuar” nga uji.

Intensiteti i uraganit ka rënë dhe aktualisht, autoritetet ndodhen në terren për të pastruar rrugët dhe dëmet e shkaktuara. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *