Shtetet e Bashkuara të Amerikës ofrojnë 5 milionë dollarë për të kapur vëllain e “El Chapo”

Departamenti Amerikan i Shtetit ofron deri në pesë milionë dollarë për çdo informacion që çon në kapjen e Aureliano Guzman Loera, vëllait të trafikantit të famshëm meksikan të drogës “El Chapo”.

Aureliano Guzman Loera, vëllai i ish-udhëheqësit të kartelit Sinaloa, Joaquin Guzman, akuzohet për trafik ndërkombëtar droge së bashku me vëllezërit Ruperto Salgueiro Nevarez, Jose Salgueiro Nevarez dhe Heriberto Salgueiro Nevarez.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.