Shtimi i rasteve me Covid në Kosovë, Kurti videomesazh për qytetarët: Vaksinohuni, sot vijnë edhe 53 mijë e 200 doza të tjera

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti kërkon të sensibilizojë qytetarët për të marrë vaksinën anti-Covid.

Kurti thotë se sot në Kosovë mbërrijnë edhe 53 mijë e 200 doza të tjera teksa qeveria ka marrë masat duke rritur shtretërit spitalorë e shtrirë pajisjet e oksigjenimit në spitalet rajonale.

“I dashur qytetar, merre vaksinën, mbaje maskën, distancën e higjienën”- thotë Kurti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *