Shtrëngtimi i duarve mes Ramës dhe Kurtit, Topi: Është gjest formal, janë larg njeri-tjetrit

shtrengtimi i duarve mes rames dhe kurtit topi eshte gjest formal jane larg njeri tjetrit
shtrengtimi i duarve mes rames dhe kurtit topi eshte gjest formal jane larg njeri tjetrit

Ish-Presidenti i Republikës Bamir Topi i ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” në News24 ka komentuar takimin mes Edi Ramës dhe Albin Kurtit gjatë festimeve të 28 nëntorit.

Topi u shpreh se shtrëngimi i duarve mes tyre është një gjest formal dhe etik.

Sipas tij mes dy liderëve kanë ndodhur shumë gjera dhe ata janë larg njëri-tjetrit sepse këndvështrimi i gjërave është i ndryshëm

“Është një aktivitet që është i rëndësisë kombëtare dhe gjesti i shtrëngimit është formal dhe etik. Nuk i përgjigjet gjendjes reale të marrëdhënieve. Kanë ndodhur shumë gjëra dhe pa diskutim janë larg njëri-tjetrit sepse këndvështrimi i gjërave është i ndryshëm”, tha Topi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts