Shtyhet gjyqi ndaj Fatmir Mediut, seanca shoqërohet me debate, përplasen avokatët

shtyhet gjyqi ndaj fatmir mediut seanca shoqerohet me debate perplasen avokatet
shtyhet gjyqi ndaj fatmir mediut seanca shoqerohet me debate perplasen avokatet

Shtyhet për në datën 3 tetor  seanca gjyqësore për ish-ministrin e Mbrojtjes Fatmir Mediu. Gazetarja Klodiana Lala bën me dije për BalkanWeb se seanca e kësaj të premteje është shoqëruar me debate, sa i takon listës së dëshmitarëve dhe provave që dorëzuan palët.

Avokati i viktimave të veprave penale kërkoi kohë që të njihet me provat e mbrojtjes dhe dorëzoi një listë me 12 dëshmitarë.

Sakaq avokati Henrik Ligoi kundërshtoi pretendimet e avokatit Maltia duke argumentuar se nuk ka nevojë për një prokuror shtesë në këtë çështje. Në listën e dëshmitarëve të Dorian Maltias ishte dhe emri i Fiqiri Ismailit, ish-kryetari i bashkisë Vorë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts