Shuarje e flakëve në Zhamë, reagon Peleshi: Situata nën kontroll, u angazhuan 185 trupa të emergjencave civile

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reaguar pas shuarjes së zjarrit në Zhamë të Lushnjes. Në një postim në Facebook ai shprehet se për shuarjen e flakëve u angazhuan 158 trupave të emergjencave civile dhe efektivëve të FA

“Në orët e para të mëngjesit të sotëm është arritur të vihet në kontroll të plotë situata në fshatin Zhamë, të Lushnjes. Vetëm pak minuta më parë, pas një pune intensive dhe përkushtimit të 158 trupave të emergjencave civile dhe efektivëve të FA, zjarri është shuar përfundimisht duke mos shkaktuar asnjë dëm në banesa e jetë njerëzish”, shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts