“S’i ndërpremë ne kanalet e komunikimit!”, Dendias mesazh Turqisë: Greqia ka për qëllim vetëm të ulë tensionet

Ministri i Jashtëm Nikos Dendias, në një deklaratë të përbashkët me homologun e tij irlandez Simon Coveni, u shpreh se Greqia synon të ulë tensionet dhe të ketë kanale të hapura komunikimi, por në bazë të së drejtës ndërkombëtare.

“Ne nuk jemi ata që vendosëm të ndërpresë kanalet e komunikimit dhe as nuk jemi ato që përshkallëzojmë tensionin në nivel retorik”, ka thënë ai, duke shtuar: “Greqia dëshiron gjithmonë të ulë tensionin dhe të ketë kanale të hapura komunikimi, por në të njëjtën kohë  e ka bërë të qartë se do të mbrojë gjithmonë interesat kombëtare”.

Këto deklarata ministri i Jashtëm grek, i bëri gjatë takimin me homologun e tij irlandez, Simon Covenin.

Fvc1gvvxsaezbel

Fvc1frkwuaazbug

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *