Si ndikon Kosova në zgjedhjet e parakohshme në Serbi?/ “Njohja ‘de facto’ do të ishte vdekje politike për Vuçiç”, MDR: Presidenti serb po shmang…

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç nxitoi në zgjedhjet e reja nën ndikimin e skandaleve, rënies së popullaritetit të partisë së tij dhe çështjes së Kosovës, sipas një artikulli të MDR, transmetuesit publik gjerman, përcjellë edhe nga mediat serbe. Sipas tyre, pavarësisht “fushatës nxitëse” kundër opozitës, fitorja e partisë së Vuçiç nuk është e garantuar. “Të jesh […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts