Si paraqitet situata me koronavirusin në Kosovë, autoritetet: 166 raste aktive me virusin e rrezikshëm

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive është 166.

MSH njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.325, ndërkaq nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,258 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.975 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 170.098 doza të vaksinës.

Deri më sot 37.057 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *