Si paraqitet situata në Kosovë, 9,782 raste me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik i Kosovës bën të ditur se numri total i rasteve pozitive me koronavirus është 73.635, ndërsa deri më tani kanë humbur jetën 1.655 persona.

Ndër të tjera IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 62.198 raste, kurse numri i rasteve aktive është 9.782. IKSHPK përsërit thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.

Kujtojmë se dje janë regjistruar 587 raste të reja me Covid-19, në 24 orët e fundit

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.