Si paraqitet situata në Kosovë, regjistrohen 311 raste aktive me koronavirus

si paraqitet situata ne kosove regjistrohen 311 raste aktive me koronavirus
si paraqitet situata ne kosove regjistrohen 311 raste aktive me koronavirus

Regjistrohen 311 raste aktive me koronavirus në Kosovë. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë, numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.965, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,988 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 310 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.654.843 doza të vaksinës. Deri më sot 776.881 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts