Si paraqitet situata në Kosovë, regjistrohen 428 raste aktive me koronavirus

Aktualisht regjistrohen 428 raste aktive me koronavirus. Të dhënat janë bërë nga ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.276, nga fillimi i pandemisë kanë vdekur 2,976 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 6.239 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.549.215 doza të vaksinës. Deri më sot 712.793 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *