Si paraqitet situata në spitalet e Kosovës, 55 pacientë me COVID-19 marrin trajtim të specializuar

55 pacientë të infektuar me koronavirus po marrim aktualisht shërbim në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Ndërkohë, 20 qytetarë po trajtohen me oksigjeno-terapi dhe 5 në kujdes intensiv mjekësor.

Klinika Infektive, 9 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 21 pacientë post-COVID19
Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 1 pacient
Spital i Pejës, 3 pacientë
Spitali i Gjakovës, 9 pacientë
Spitali i Gjilanit, 2 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 7 pacientë
Spitali i Ferizajt, 3 pacientë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *