Si paraqitet situata në spitalet e Kosovës, 844 pacientë me COVID të shtruar, 38 në gjendje të rëndë

844 pacientë me koronavirus po trajtohen aktualisht në spitalet e Kosovës.

QKUK njofton se 700 raste janë të konfirmuara me Sars-Cov-2, ndërkohë që 38 pacientë janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 674 janë duke marrë trajtim me oksigjeno-terapisë.

Kujtojmë se sot në Kosovë nisi vaksinimi i të moshuarve në shtëpitë e pleqve, si dhe të të sëmurëve me dializë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *