Si paraqitet situata në spitalet e Kosovës, të shtruar 121 pacientë me COVID

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës, në trajtim mjekësor nga COVID-19 aktualisht janë të shtruar 121 pacientë.

Mësohet se 67 prej tyre po trajtohen me oksigjeno-terapi dhe 7 në mjekimin intensiv qendror, në gjendje të rënduar shëndetësore.

TË DHËNAT
“Klinika Infektive, 24 pacientë
Klinika Infektive II ( Mjekësi Sportive) 8 pacientë
Klinika e Pulmologjisë, 32 pacientë post-covid-19
Mjekimi Intensiv në Klinikë Infektive, 3 pacientë
Spitali i Prizrenit, 11 pacientë
Spitali i Pejës, 6 pacientë
Spitali i Gjakovës, 4 pacientë
Spitali i Gjilanit, 10 pacientë
Spitali i Mitrovicës, 10 pacientë
Spitali i Ferizajt, 13 pacientë”, njofton ShSKUK.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.