Si paraqitet situata në spitalet e Kosovës, të shtruar 291 pacientë me COVID-19, 17 rëndë

Ka shënuar ulje të madhe numri i pacientëve që po trajtohen nga Covid-19 në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës.

Sipas raporteve nga klinikat COVID dhe 7 spitalet e përgjithshme, në trajtim janë vetëm 291 pacientë.

Ndërkohë, 184 pacientë janë të konfirmuar me Sars-Cov-2 pozitivë, ndërsa 17 janë në gjendje të rënduar shëndetësore dhe 217 janë nën asistim të oksigjeno-terapisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *