Si paraqitet situata në spitalin e Pejës, 14 pacientë me COVID-19 në gjendje të rëndë

14 pacientë me COVID-19 ndodhen në gjendje të rëndë në Spitalin e Pejës.

Sipas njoftimit nga ky spital aktualisht të shtruar janë 81 pacientë me COVID-19. Prej tyre, 58 pacientë janë në oksigjenoterapi dhe 3 janë në CPAP.

Gjatë 24 orëve të fundit nga COVID-19 janë shëruar edhe 9 pacientë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.