Si pas luftës/ Gjysma e Kosovës në terr, qytetarët tregojnë gjendjen aktuale

si pas luftes gjysma e kosoves ne terr qytetaret tregojne gjendjen aktuale
si pas luftes gjysma e kosoves ne terr qytetaret tregojne gjendjen aktuale

Ndonëse u paralajmërua se që nga 23 dhjetori do të fillojnë reduktimet e furnizimit me energji në Kosovë, një gjë e tillë po ndodh prej ditësh.

Të ndodhur në një situatë të vështirë, si në vitet e pasluftës, qytetarët e Kosovës po mundohen që në forma alternative të gjejnë zgjidhje për ndriçim e ngrohje.

Qytetarë nga e mbarë Kosova kanë dërguar fotografi në redaksinë e lajmi.net ku kanë treguar për vështirësitë që po hasin në këto momente në terr.

Qirinj, gjeneratorë, llamba me bateri dhe sende tjera po përdorën për ta tejkaluar këtë krizë e cila nuk dihet se sa do të zgjasë.

Këto pamje, shumë nga qytetarëve ua ngjallin kujtimet e viteve të pasluftës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts