“S’i themi “po” një politike pa personalitet”/ Erdogan i ashpër me kryeministrin grek: Sulmoi Turqinë sikur s’kemi komunikuar më parë

Duket se marrëdhënia mes presidentit turk, Rexhep Tyyip Erdogan dhe kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotasik është e acaruar.

Liderët nuk i kanë kursyer kritikat në distancë ndaj njërit-tjetrit.

Një reagim i fundit ka ardhur nga Erdogan i cili është shprehur se Mitsotakis në Kongresin Amerikan foli kundër Turqisë sikur të mos kishin pasur asnjëherë kontakte apo komunikim më parë.

“Mitsotakis gjatë komunikimit të tij në Kongresin Amerikan tha se ne duhet të zgjidhim çështjen mes nesh dhe se vendet e treta nuk duhet të ndërhyjnë. Ai foli kundër Turqisë sikur të mos kishim folur me njëri-tjetrin”, tha Erdogan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.