Sierra Leone, 115 të vdekur nga shpërthimi i cisternës së naftës

Është rritur në 115 numri i të vdekurve nga shpërthimi i një cisterne nafte në Freetown, kryeqytetin e Sierra Leones.

Mediat lokale raportuan se 14 persona të tjerë humbën jetën pas aksidentit i cili ndodhi më 5 nëntor në rajonin Wellington në lindje të Freetown-it. Numri i të vdekurve nga aksidenti u rrit në 115, kurse 100 të tjerë kanë mbetur të lënduar.

Shpërthimi ndodhi kur cisterna me naftë u përplas me një tjetër automjet në Wellington.

Në shenjë kujtimi për viktimat është shpallur tre ditë zie.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.