Siguria në shkolla, Balla apel nxënësve dhe prindërve: Bashkëpunoni me policinë, njoftoni për çdo paligjshmëri

siguria ne shkolla balla apel nxenesve dhe prinderve bashkepunoni me policine njoftoni per cdo paligjshmeri
siguria ne shkolla balla apel nxenesve dhe prinderve bashkepunoni me policine njoftoni per cdo paligjshmeri

Reagim i Ministrit të Brendshëm, Taulant Balla, ka reaguar lidhur me Paketën e Sigurisë në Shkolla.

Balla u ka rikujtuar nxënësve dhe prindërve të bashkëpunojnë me Policinë e Shtetit, me Oficerët e Sigurisë në shkolla për të sinjalizuar çdo rast paligjshmërie që konstatojnë.

“Policia e Shtetit ndjek çdo ditë zbatimin e masave që ka në përgjegjësi në kuadër të #PaketaeSigurisënëshkolla

Dua t’i rikujtoj nxënësve dhe prindërve të bashkëpunojnë me Policinë e Shtetit, me Oficerët e Sigurisë në shkolla, psikologët, punonjësit socialë, stafet pedagogjike, për të sinjalizuar çdo rast paligjshmërie që konstatojnë, në mënyrë që të gjithë së bashku, të bëjmë më të mirën për sigurinë e tyre”, shkruan Balla.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts