“Siguria në terren, prioritet”, BE reagon pas tensioneve në veri të Kosovës: S’do të pranojmë asnjë veprim të mëtejmë provokues

Pas reagimit të ardhur nga SHBA, edhe Bashskimi Europian ka reaguan në lidhje me tensionet në veri të Kosovës, ku protestues tentuan të ndalonin kryetarët e rinj të katër komunave të hynin në zyra, situatë që përfundoi në të shtëna me armë zjarri dhe gaz lotësjellës. BE ka dënuar tensionet ndërsa ka shtuar se të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts