“Silvio Berlusconi”, kështu do të quhet aeroporti Malpensa në Milano

silvio berlusconi keshtu do te quhet aeroporti malpensa ne milano
silvio berlusconi keshtu do te quhet aeroporti malpensa ne milano

Aeroporti më i madh i Milanos do të riemërohet për nder të ish-kryeministrit të Italisë, Silvio Berlusconi, dhe kjo lëvizje ka shkaktuar një “zhurmë të madhe”.

Zëvendëskryeministër i Italisë dhe ministër i infrastrukturës dhe transportit.

Duke shpallur vendimin, ai shkoi në mediat sociale duke thënë: “Lajm i mirë: Aeroporti Malpensa i Milanos do të emërohet pas Silvio Berlusconit”.

Salvini thotë se zyrtarët nga rajoni i Lombardisë – ku ndodhet aeroporti – kërkuan ndryshimin rreth nje vit më parë, i cili u pranua nga bordi i drejtorëve të Autoritetit Kombëtar të Aviacionit Civil të vendit (ENAC) javën e kaluar.

Megjithatë, ky pranim ka shkaktuar një protestë në Itali.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts