Silvio Berlusconi merr dozën e tretë të vaksinës

silvio berlusconi merr dozen e trete te vaksines
silvio berlusconi merr dozen e trete te vaksines
[embedded content][embedded content]

20:49 21/11/2021

Ish-Kryeministri italian u bëri thirrje qytetarëve të vaksinohen

Ish-Kryeministri italian Silvio Berlusconi ka marrë dozën e tretë të vaksinës kundër Covid. Në një video lideri i partisë Forza Italia ka publikuar një video në të cilën ngre mëngën e këmishës së  bardhë deri në shpatull për të lënë krahun zbuluar.

Infermierja  i bën vaksinën  dhe menjëherë pas kësaj politikani italian ngre dy gishtat lart në shenjë fitore.

Vaksinat janë mjeti që kemi për të mposhtur Covidin dhe për të kufizuar efektet e tij në shëndet dhe ekonomi”, shkruan ish-Kryeministri në rrjetet sociale.

Ne duhet të shmangim humbjet e jetëve dhe bllokimet e reja. Varet nga ju: ata që nuk janë vaksinuar ta bëjnë këtë sa më shpejt të jetë e mundur”, ka vijuar më tej ai.

Ish-Kryeministri rezultoi pozitiv me Covid-19 në Shtator të vitit të kaluar por ai ishte asiptomatik.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts