Silvio Berlusconi shtrohet në spital

14:20 27/08/2021

Ish-Kryeministri italian po trajtohet për pasojat e lëna nga Covid-19

Ish -kryeministri italian Silvio Berlusconi është shtruar në spitalin San Raffaele të Milanos për shkak të pasojave që i ka lënë Covid-19 pothuajse një vit më parë.

Lajmi konfirmohet  nga burimet e partisĂ« sĂ« tij politike “Forca Italia’’ ku shtrimi  nĂ« spital i 84-vjeçarit  ka qenĂ« i nevojshĂ«m por nuk u dhanĂ« detaje mbi gjendjen e tij shĂ«ndetĂ«sore.

Shtatorin e kaluar Berlusconi kaloi koronavirusin dhe u shpreh atëherë se ishte “sfida më e rrezikshme” e jetës së tij.

Kryeministri katĂ«r herĂ« i ItalisĂ« dhe biznesmeni miliarder iu nĂ«nshtrua njĂ« operacioni tĂ« rĂ«ndĂ«  nĂ« zemĂ«r nĂ« vitin 2016 dhe gjithashtu i ka mbijetuar kancerit tĂ« prostatĂ«s.

Sipas asaj qĂ« shkruajnĂ« mediat italiane Presidenti Berlusconi nuk ka ndalur sĂ« ndjekuri  ngjarjet politike  dhe se dĂ«shiron t’i kthehet aktivitetit tĂ« tij tĂ« pĂ«rditshĂ«m sa mĂ« shpejt tĂ« jetĂ« e mundur. Ai ditĂ«t e fundit i kaloi nĂ« SardenjĂ« duke takuar politikanĂ« tĂ« shumtĂ«.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *