Sinjale për tërheqje nga lufta?! Presidenti i Autoritetit Palestinez kërkon lirimin e civilëve dhe të burgosurve nga të dyja palët

sinjale per terheqje nga lufta presidenti i autoritetit palestinez kerkon lirimin e civileve dhe te burgosurve nga te dyja palet

Presidenti i Autoritetit Palestinez, Mahmoud Abbas, deklaroi se veprimet dhe politikat e grupit Hamas nuk përfaqësojnë popullin palestinez, sipas agjencisë zyrtare të lajmeve WAFA.

Abbas e quajti Organizatën për Çlirimin e Palestinës “përfaqësuesin e vetëm legjitim të popullit palestinez”, tha WAFA.

“Presidenti Abbas konfirmoi refuzimin e tij për vrasjen e civilëve nga të dyja palët dhe bëri thirrje për lirimin e civilëve dhe të burgosurve nga të dyja palët”.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts