Sirenat e alarmit dëgjohen në gjithë territorin ukrainas, Rusia vijon sulmet intensive me raketa

sirenat e alarmit degjohen ne gjithe territorin ukrainas rusia vijon sulmet intensive me raketa
sirenat e alarmit degjohen ne gjithe territorin ukrainas rusia vijon sulmet intensive me raketa

Alarmet për sulme ajror po janë dëgjuar në të gjitha rajonet e Ukrainës, duke njoftuar qytetarët urkainas se një valë tjetër bombardimesh ruse mund të jetë pranë.

Ditën e djeshme kryeqyteti ukrainas i Kievit përjetoi një ditë me sulme të shumta, ku mbi 70 raketa u lëshuan në qytet duke ndërprerë furnizimet me energji dhe ujë.

Sulme me raketa u regjistruan gjithashtu edhe në disa qytete në Ukrainën qendrore dhe lindore, ku u vranë një numër njerëzish, ndërsa këtë mëngjes ka pasur raportime për shpërthime në Odesa.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts