Siri/ ISIS sulmon një burg të drejtuar nga kurdët, për të liruar xhihadistët

Shteti Islamik sulmoi një burg të drejtuar nga kurdët në Sirinë verilindore, duke liruar bashkëmilitantë. Nuk dihej se sa prej tyre arritën të shpëtonin.

Një makinë bombë goditi hyrjen e burgut Ghwayran dhe një shpërthim i dytë ndodhi aty pranë përpara se ekstremistët e ISIS të sulmonin forcat kurde të sigurisë që ruanin objektin, tha Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com