Siri/Kurdët rimarrin kontrollin e një burgu të sulmuar nga ISIS

Pas gjashtë ditësh luftime intensive, koalicioni anti-ISIS i përbërë nga arabë dhe kurdë ka njoftuar se ka marrë kontrollin e plotë të burgut Gweiran në Sirinë verilindore.

Objekti ishte sulmuar nga luftëtarët e Shtetit Islamik me qëllim lirimin e të disa prej të burgosurve. Janë rreth 200 të vrarë sipas bilanceve të deri tanishme thonë burimet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts