Siri, vriten 21 ushtarë të regjimit në jugperëndim të vendit

Të paktën 21 ushtarë të regjimit sirian të Bashar al-Assadit u vranë në një sulm të armatosur në provincën jugperëndimore të vendit, në Daraa.

Një burim, i cili foli në kushte anonimiteti për shkak të kufizimeve për të folur për media, tha se ish-anëtarët e opozitës siriane sulmuan me armë të lehta një autokolonë ushtarake nga ‘Divizioni 4’ pranë qytetit Muzayrib.

Burimi njoftoi se utokolona u shënjestrua në rrugën Muzayrib-Yadudah.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.