“Siti i pabesueshëm, mund të shënonte 8”, Del Piero mahnitet nga supersfida: Po gabove, Benzema me Modriç të ndëshkojnë

Alesandro Del Piero e sheh ndeshjen mes Mançester Siti dhe Real Madrid si një tablo ku janë parë dy gjëra krejtësisht të ndryshme. Nga njëra anë ishte organizimi i jashtëzakonshëm i Sitit të Guardiolës, ndërsa nga ana tjetër individualitetet e Realit, që prodhuan një supersfidë të mbyllur me 7 gola.

del piero

“Duke e parë nga jashtë, ishte një ndeshje argëtuese dhe spektakolare. Kjo ndeshje ka nxjerrë në pah potencialin e një sistemi loje të një skuadre të pabesueshme, Mançester Siti. Ka shënuar 4 por mund të shënonte 8. Edhe aty ka detaje që bëjnë diferencën.

Nga ana tjetër është një skuadër e mbushur me kampionë, Benzema, Modriç, janë lojtarë të rrallë. Dinë si të përmbysin ndeshjet, nëse gabon një pozicion apo një vendosje, këta të ndëshkojnë ashpër”, theksoi Del Piero pas sfidës.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *